Страйкбол (strikeball), він же airsoft або, так звана, м'яка пневматика - це різновид тактичних командних ігор. Чимось схоже на пейнтбол (і місцями на лазертаг), але тільки кулі для страйку всього 6 мм в діаметрі і не бруднять фарбою. При цьому моделі зброї для гри в страйкбол один в один схожі на справжні моделі автоматів, гвинтівок і пістолетів. Незважаючи на те, що грати в страйкбол можна практично в будь-якому одязі, шанувальники цієї гри вважають за краще військову форму. У більшості випадків вони об'єднуються в страйкбольні команди з чіткою ієрархією (командир - офіцери - рядові) і військовою дисципліною. Все це робить страйкбол вкрай привабливим для любителів армійського антуражу і для тих, хто не байдужий до слів «тактика» і «стратегія».

Як і будь-яке хобі з відносно довгою історією - страйкбол дуже різноманітний. Залежно від формату (тренування, спортивний турнір, армійське змагання або великі маневри) в нього можна грати як на невеликих міських майданчиках, так і на величезних заміських полігонах. Гру можна провести з рівним успіхом як на 10 чоловік, так і на 1000. Існують як прості, лінійні завдання за принципом «вбити всіх», так і багатоетапні сценарії з конвоями, постачанням і системами поранень.

Також дуже різноманітні і теми, за якими проводять страйкбольні гри. Це і військові конфлікти, і альтернативна історія, і сюжети фантастичних книг, наприклад «Сталкер» або «Метро».